Curtuişeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Curtuişeni
Komunë
Vendndodhja
Curtuişeni (Rumania)
Curtuişeni
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 69.37 [1] km2
Kodi Postal 417225
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Curtuişeni e Văşad
Demografia
Popullsia 3814 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Curtuişeni është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3814 banorësh dhe sipërfaqe 69.37 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Curtuişeni e Văşad.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)