Viişoara (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Viişoara
Komunë
Vendndodhja
Viişoara (Rumania)
Viişoara
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 43.07 [1] km2
Kodi Postal 417625
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Izvoarele, Pădureni, Reghea, Viişoara
Demografia
Popullsia 1360 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Viişoara është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1360 banorësh dhe sipërfaqe 43.07 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Izvoarele, Pădureni, Reghea, Viişoara.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)