Pallati i ëndrrave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pallati i ëndrrave.jpg

Pallati i ëndrrave është një roman i shkruar nga Ismail Kadare, dhe botuar për herë të parë më 1981 si Nëpunësi i pallatit të ëndrrave.

“Pallati i Ëndrrave” është një nga romanet më të suksesshëm të Ismail Kadaresë.