Çiljeta Xhilaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çiljeta Xhilaga
Single Tekila.jpg
Informacione
Pseudonim(e)Çiljeta
Ciljeta
Lindja5 shkurt 1985[1]
PrejardhjaFlag of Albania.svg Tiranë
ZhanriPop
Profesion(e)Këngëtare
fotomodele
Instrument(e)Vokal
Bashkëpunim(e) meTingulli 3
Webfaqja
www.ciljeta-xhilaga.com


Çiljeta Xhilaga (më e njohur si Çiljeta, shpesh edhe Çiljeta Xhigalla) lindi më 5 shkurt 1985[1]Tiranë. Është një këngëtare dhe fotomodele shqiptare. Në moshën e 14 vjeç ajo mori pjesë në festivalin "Kënga magjike" dhe ka dalë si modelja më e mira në "Rinfest '00-'01". Çiljeta ka studiuar në shkollën e mesme "Sami Frashëri". Ajo këndoi këngën të njohur Dridhe me bendin Tingulli 3.[1]

Çiljeta Xhilaga ne vitin 2015 u be pjese e grupit te Noizyt (OTR)

Këngë të njohura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Çokollata
 2. Çuna, Çuna
 3. Do do ti do
 4. Dorëheqja
 5. Dridhe
 6. Duty free
 7. Falma
 8. Kur këndoj serenate
 9. Pa mua ske ku vete
 10. Puci Puci me Ingrid Gjoni
 11. Tekila
 12. Vetëm ti
 13. Gangsta love Noizy

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ a b c http://www.opoja-live.net/stars.html

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

www.ciljeta-xhilaga.com Official Site, Faqja Zyrtare

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.