Çokoti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çokot
Чокот
Fshat
Vendndodhja
Çokot is located in Serbia
Çokot
Çokot

Koordinatat: 43°18′19″V 21°48′49″L / 43.30528°V 21.81361°L / 43.30528; 21.81361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Palilulë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 19″ Veri

21° 48′ 49″ Lindje

Çokot (serbisht: Чокот/Čokot) është fshat në komunën e Palilulës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]