Megjurova e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megjurovë e Poshtme
Доње Међурово
Fshat
Vendndodhja
Megjurovë e Poshtme is located in Serbia
Megjurovë e Poshtme
Megjurovë e Poshtme

Koordinatat: 43°17′51″V 21°49′24″L / 43.29750°V 21.82333°L / 43.29750; 21.82333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Palilulë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 51″ Veri

21° 49′ 24″ Lindje

Megjurovë e Poshtme (serbisht: Доње Међурово/Donje Međurovo) është fshat në komunën e Palilulës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]