Bubanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bubanj
Бубањ
Fshat
Vendndodhja
Bubanj is located in Serbia
Bubanj
Bubanj

Koordinatat: 43°17′46″V 21°50′17″L / 43.29611°V 21.83806°L / 43.29611; 21.83806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Palilulë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 46″ Veri

21° 50′ 17″ Lindje

Bubanj (serbisht: Бубањ/Bubanj) është fshat në komunën e Palilulës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]