Megjurova e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megjurovë e Epërme
Горње Међурово
Fshat
Vendndodhja
Megjurovë e Epërme is located in Serbia
Megjurovë e Epërme
Megjurovë e Epërme

Koordinatat: 43°16′39″V 21°50′35″L / 43.27750°V 21.84306°L / 43.27750; 21.84306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Palilulë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 39″ Veri

21° 50′ 35″ Lindje

Megjurovë e Epërme (serbisht: Горње Међурово/Gornje Međurovo) është fshat në komunën e Palilulës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]