1896 në film

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lista e viteve në film
18921893189418951896 në film | 1897 | 1898 | 1899 | 1900 |  | ►►
Ngjarje të tjera | 1896 në literaturë | 1896 në muzikë

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Puthja e parë në film ka qenë në 1896 përfshirë yjet të madhë filmit kanadeze May Irwin dhe John C. Rice.

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]