2020 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 • 2019
 • 2018
 • 2017
Flag of Albania.svg
2020

Shqipëri
 • 2021
 • 2022
 • 2023
Dekadat:
 • 2000
 • 2010
 • Shih edhe: Ngjarje të tjera të vitit 2020
  Lista e viteve në Shqipëri

  Ngjarje nga viti 2020 në Shqipëri.

  Në detyrë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Në vazhdim - Pandemia e COVID-19 në Shqipëri

  Mars[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Të vdekur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Shkurt[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale". www.facebook.com. Marrë më 2020-03-09.
  2. ^ "President Calls for Retired Doctors' Involvement in Fighting Coronavirus" (në anglisht). Albanian Daily News. 10 mars 2020.
  3. ^ "Maryland woman who contracted novel coronavirus visited Albania, not Turkey, embassy says" (në anglisht). Baltimore Sun. 10 mars 2020.
  4. ^ "Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_19". www.shendetesia.gov.al. 11 mars 2020. Marrë më 13 mars 2020.
  5. ^ Albanian music icon Nexhmije Pagarusha dies at the age of 86
  6. ^ Albanian dictator Hoxha's widow, his staunchest defender, dies at 99
  7. ^ "Ndahet nga jeta në moshën 97-vjeçare Vito Kapo, postet që mbajti". 29 shkurt 2020. Marrë më prill 1, 2020.

  Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Commons-logo.svg Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: 2020 në Shqipëri