300 (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informatat e filmit
300Poster.jpg
Titulli shqip: 300
Titulli origjinal: 300
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit: 2007
Gjatja (PAL-DVD): 117 minuta
Gjuha origjinale: Anglisht
Studio: Warner Bros.
Zhanri: Epik, Histori, Aksion, Luftë
Premiera (Kino/Video): 8 mars 2007
Për moshën: 16
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: 65 milion $
Fitimi: 167 milion $
Realizues teknik
Regjia: Zack Snyder
Autori: Zack Snyder
Kurt Johnstad
Michael Gordon
Producenti: Frank Miller
Mark Canton
Bernie Goldman
Jeffrey Silver
Gianni Nunnari
Kompozitori: Tyler Bates
Kamermani: Larry Fong
Prerja: William Hoy
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


300 është një adoptim filmi i grafikës novele 300 nga Frank Miller i vitit 2007. Filmi u xhiruar nga Zack Snyder me Frank Miller bashkëngjitur si një producent ekzekutiv dhe konsultant, dhe është xhiruar më së shumti me bluescreen për të duplikuar pamjen të stripit origjinal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.