Ailhon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailhon
Komunë
noform
Pamje nga Ailhon
Vendndodhja
Ailhon is located in Franca
Ailhon
Ailhon
44°35′56″V 4°20′34″L / 44.5989°V 4.3428°L / 44.5989; 4.3428Koordinatat: 44°35′56″V 4°20′34″L / 44.5989°V 4.3428°L / 44.5989; 4.3428
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Aubenas
Ndërbashkësia Vinobre
Kryetari Jean-Paul Lardy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Lartësia 406 m (m.n.d.)
Popullsia 502 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7200
INSEE 7002


Ailhon është një komunëFrancë. Ailhon bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 502 banorë dhe sipërfaqe prej 7.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ailhon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale