Aizac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizac
Komunë
noform
Pamje nga Aizac
Vendndodhja
Aizac is located in Franca
Aizac
Aizac
44°42′55″V 4°19′44″L / 44.7153°V 4.3289°L / 44.7153; 4.3289Koordinatat: 44°42′55″V 4°19′44″L / 44.7153°V 4.3289°L / 44.7153; 4.3289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Antraigues-sur-Volane
Ndërbashkësia Pays d'Aubenas-Vals
Kryetari Edmond Fargier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7530
INSEE 7003


Aizac është një komunëFrancë. Aizac bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe prej 6.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aizac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale