Anton Lleshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anton Lleshi
Të dhënat personale
Emri i plotëAnton Lleshi
Data e lindjes (1993-06-10) 10 Qershor 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesMirditë, Shqipëri
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Vushtrria
Numri16
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013KS Kastrioti?(?)
2013KS Besëlidhja?(?)
2014–2016KF Iliria50(22)
2016-2017KF Erzeni22(6)
2017-2018KF Iliria7(2)
2018KS Korabi12(3)
2018-KF Vushtrria?(?)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Anton Lleshi (lindur më 10 Qershor 1993Mirditë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin kosovar KF VushtrriaLiga e Parë.