Antonio Nocerino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Antonio Nocerino
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAntonio Nocerino
Datëlindja (1985-04-09) 9 prill 1985 (39 vjeç)
VendlindjaNapoli, Itali
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Milan
Numri8
Karriera me të rinjtë
1997–2003Juventus
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2003–2004Juventus0(0)
2003–2004Avellino (huazim)34(0)
2004–2006Genoa5(0)
2005Catanzaro (huazim)21(0)
2005–2006Crotone (huazim)15(0)
2006Messina (huazim)11(1)
2006–2007Piacenza37(6)
2007–2008Juventus32(0)
2008–2011Palermo106(6)
2011–2016Milan74(12)
2014West Ham United (huazim)10(0)
2014Torino (huazim)5(0)
2015Parma (huazim)20(3)
2016–2017Orlando City52(1)
2018Benevento6(0)
Karriera ndërkombëtare
2004Italy U-197(1)
2004–2005Italia U-2016(2)
2006–2007Italia U-2110(3)
2007–Italia13(0)
2008Italia Olimpike11(5)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 1 shtator 2012 (UTC)
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 20:20, 24 qershor 2012 (UTC)

Antonio Nocerino; i lindur më 9 prill 1985 në Napoli është futbollist profesionist italian i cili luan për skuadrën nga Serie A, A.C. Milan dhe kombëtaren italiane të futbollit.

Performanca me skuadrën Liga Kupa Evropë Tjera Gjithësej
Skuadra Liga Sezoni Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola
Avellino Serie B 2003–04 34 0 0 0 34 0
Gjithësej 34 0 0 0 34 0
Genoa Serie B 2004–05 5 0 0 0 5 0
Gjithësej 5 0 0 0 5 0
Catanzaro Serie B 2004–05 21 0 0 0 5 0
Gjithësej 21 0 0 0 5 0
Crotone Serie B 2005–06 15 0 0 0 15 0
Gjithësej 15 0 0 0 15 0
Messina Serie A 2005–06 11 1 0 0 11 1
Gjithësej 11 1 0 0 11 1
Piacenza Serie B 2006–07 37 0 0 0 9 0
Gjithësej 37 6 2 0 39 6
Juventus Serie A 2007–08 32 0 4 0 36 0
Gjithësej 32 0 4 0 36 0
Palermo Serie A 2008–09 33 0 0 0 33 0
2009–10 35 2 3 0 38 2
2010–11 38 4 5 0 6 0 49 4
2011–12 0 0 0 0 2 0 2 0
Gjithësej 106 6 8 0 8 0 122 6
Milan Serie A 2011–12 35 10 3 0 10 1 48 11
Gjithësej 35 10 3 0 10 1 48 11
Gjithësej karriera 296 22 17 0 18 1 331 24