Antonio Nocerino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antonio Nocerino
Nocerino22.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAntonio Nocerino
Data e lindjes (1985-04-09) 9 Prill 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesNapoli, Itali
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri8
Karriera në rini
1997–2003Juventus
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004Juventus0(0)
2003–2004Avellino (huazim)34(0)
2004–2006Genoa5(0)
2005Catanzaro (huazim)21(0)
2005–2006Crotone (huazim)15(0)
2006Messina (huazim)11(1)
2006–2007Piacenza37(6)
2007–2008Juventus32(0)
2008–2011Palermo106(6)
2011–2016Milan74(12)
2014West Ham United (huazim)10(0)
2014Torino (huazim)5(0)
2015Parma (huazim)20(3)
2016–2017Orlando City52(1)
2018Benevento6(0)
Ekipi kombëtar
2004Italy U-197(1)
2004–2005Italia U-2016(2)
2006–2007Italia U-2110(3)
2007–Italia13(0)
2008Italia Olimpike11(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 shtator 2012 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20:20, 24 qershor 2012 (UTC)

Antonio Nocerino; i lindur më 9 prill 1985 në Napoli është futbollist profesionist italian i cili luan për skuadrën nga Serie A, A.C. Milan dhe kombëtaren italiane të futbollit.

Performanca me skuadrën Liga Kupa Evropë Tjera Gjithësej
Skuadra Liga Sezoni Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola Paraqitje Gola
Avellino Serie B 2003–04 34 0 0 0 34 0
Gjithësej 34 0 0 0 34 0
Genoa Serie B 2004–05 5 0 0 0 5 0
Gjithësej 5 0 0 0 5 0
Catanzaro Serie B 2004–05 21 0 0 0 5 0
Gjithësej 21 0 0 0 5 0
Crotone Serie B 2005–06 15 0 0 0 15 0
Gjithësej 15 0 0 0 15 0
Messina Serie A 2005–06 11 1 0 0 11 1
Gjithësej 11 1 0 0 11 1
Piacenza Serie B 2006–07 37 0 0 0 9 0
Gjithësej 37 6 2 0 39 6
Juventus Serie A 2007–08 32 0 4 0 36 0
Gjithësej 32 0 4 0 36 0
Palermo Serie A 2008–09 33 0 0 0 33 0
2009–10 35 2 3 0 38 2
2010–11 38 4 5 0 6 0 49 4
2011–12 0 0 0 0 2 0 2 0
Gjithësej 106 6 8 0 8 0 122 6
Milan Serie A 2011–12 35 10 3 0 10 1 48 11
Gjithësej 35 10 3 0 10 1 48 11
Gjithësej karriera 296 22 17 0 18 1 331 24