Arben Bajraktaraj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arben Bajraktaraj
Informacione personale
Vendlindja Isniq, Kosovë
Profesioni Aktor
Filma & seriale 
 shquar
Harry Potter dhe Dhuratat e Vdekjes Pjesa e Parë, Harry Potter dhe Dhuratat e Vdekjes Pjesa e Dytë, Harry Potter dhe Urdhri i Feniksit (filmi), Ajo quhej Sarah (filmi)
Faqja zyrtare http://www.arbenbajraktaraj.net

Arben Bajraktaraj (i lindur më 29 janar 1973) është një aktor francez me origjinë shqiptare.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ai ka luajtur në shumë filma francez, por gjithashtu ka bërë paraqitje në filmat ndërkombëtarë, si për shembull Sex Traffic ose Eden Log. Ai gjithashtu interpretoi rolin e babait hebre të Sarah Starzinsky në filmin Ajo quhej Sarah përshtatur nga romani i Tatiana de Rosnay Ai është i njohur gjithashtu për luajtjen e rolit te Hamortit Antonin DolohovHarry Potter dhe Urdhri i Feniksit, Harry Potter dhe Dhuratat e Vdekjes Pjesa e Parë dhe Harry Potter dhe Dhuratat e Vdekjes Pjesa e Dytë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinema[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Telefilma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriali Sezoni episodat
Flics Sezoni 1 episodet 1,2,3,4
Sur le fil Sezoni 2 episodi 4
Engrenages Saison 3 episodi 12
Interpol Sezoni 1 episodi 4
Profilage Sezoni 7 episodi 5

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]