Baix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baix
Komunë
noform
Pamje nga Baix
Vendndodhja
Baix is located in Franca
Baix
Baix
49°59′37″V 2°31′11″L / 49.9936°V 2.5197°L / 49.9936; 2.5197Koordinatat: 49°59′37″V 2°31′11″L / 49.9936°V 2.5197°L / 49.9936; 2.5197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni Chomérac
Ndërbashkësia Barrès-Coiron
Kryetari Yves Boyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.39 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 1034 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7210
INSEE 7022


Baix është një komunëFrancë. Baixbën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1034 banorë dhe sipërfaqe 17.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale