Balazuc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balazuc
Komunë
noform
Pamje nga Balazuc
Stema_figura
Vendndodhja
Balazuc is located in Franca
Balazuc
Balazuc
44°30′34″V 4°22′23″L / 44.5094°V 4.373°L / 44.5094; 4.373Koordinatat: 44°30′34″V 4°22′23″L / 44.5094°V 4.373°L / 44.5094; 4.373
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Vallon-Pont-d'Arc
Ndërbashkësia Gorges de l'Ardèche
Kryetari Bernard Constant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.9 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7120
INSEE 7023


Balazuc është një komunëFrancë. Balazuc bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 341 banorë dhe sipërfaqe 18.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balazuc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale