Banne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banne
Komunë
noform
Pamje nga Banne
Stema_figura
Vendndodhja
Banne is located in Franca
Banne
Banne
47°54′15″V 5°23′55″L / 47.9042°V 5.3986°L / 47.9042; 5.3986Koordinatat: 47°54′15″V 5°23′55″L / 47.9042°V 5.3986°L / 47.9042; 5.3986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Vans
Ndërbashkësia Pays de Jalès
Kryetari Jean-Claude Laganier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.68 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 687 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7460
INSEE 7024


Banne është një komunëFrancë. Banne bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 687 banorë dhe sipërfaqe 32.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale