Barnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barnas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barnas is located in Franca
Barnas
Barnas
47°05′19″V 4°20′21″L / 47.0886°V 4.3392°L / 47.0886; 4.3392Koordinatat: 47°05′19″V 4°20′21″L / 47.0886°V 4.3392°L / 47.0886; 4.3392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Thueyts
Ndërbashkësia Source de l'Ardèche
Kryetari Joël Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.51 km2
Lartësia 464 m (m.n.d.)
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7330
INSEE 7025


Barnas është një komunëFrancë. Barnas bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 26.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barnas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale