Beauchastel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchastel
Komunë
noform
Pamje nga Beauchastel
Vendndodhja
Beauchastel is located in Franca
Beauchastel
Beauchastel
47°54′21″V 5°14′32″L / 47.9058°V 5.2422°L / 47.9058; 5.2422Koordinatat: 47°54′21″V 5°14′32″L / 47.9058°V 5.2422°L / 47.9058; 5.2422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni La Voulte-sur-Rhône
Kryetari Alain Valla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 1678 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7800
INSEE 7027


Beauchastel është një komunëFrancë. Beauchastel bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1678 banorë dhe sipërfaqe 8.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]