Beaumont, Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
43°56′50″V 0°17′10″L / 43.9472°V 0.2861°L / 43.9472; 0.2861Koordinatat: 43°56′50″V 0°17′10″L / 43.9472°V 0.2861°L / 43.9472; 0.2861
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Valgorge
Ndërbashkësia Pays Beaume Drobie
Kryetari Pascal Waldschmidt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.16 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 208 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7110
INSEE 7029


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 19.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]