Beauvène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvène
Komunë
noform
Pamje nga Beauvène
Vendndodhja
Beauvène is located in Franca
Beauvène
Beauvène
45°15′36″V 4°05′57″L / 45.26°V 4.0992°L / 45.26; 4.0992Koordinatat: 45°15′36″V 4°05′57″L / 45.26°V 4.0992°L / 45.26; 4.0992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni Saint-Pierreville
Ndërbashkësia Eyrieux aux Serres
Kryetari Laetitia Serre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.82 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 231 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7190
INSEE 7030


Beauvène është një komunëFrancë. Beauvène bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 11.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]