Bellotinaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellotinacë
Белотинац
Fshat
Vendndodhja
Bellotinacë is located in Serbia
Bellotinacë
Bellotinacë

Koordinatat: 43°15′54″V 21°51′9″L / 43.26500°V 21.85250°L / 43.26500; 21.85250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 54″ Veri

21° 51′ 9″ Lindje

Bellotinacë (serbisht: Белотинац/Belotinac) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]