Sharlinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sharlincë
Шарлинац
Fshat
Vendndodhja
Sharlincë is located in Serbia
Sharlincë
Sharlincë

Koordinatat: 43°11′44″V 21°47′37″L / 43.19556°V 21.79361°L / 43.19556; 21.79361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 44″ Veri

21° 47′ 37″ Lindje

Sharlincë (serbisht: Шарлинац/Šarlinac) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]