Orlana (Dolec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orlanë
Орљане
Fshat
Vendndodhja
Orlanë is located in Serbia
Orlanë
Orlanë

Koordinatat: 43°12′45″V 21°49′8″L / 43.21250°V 21.81889°L / 43.21250; 21.81889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 45″ Veri

21° 49′ 8″ Lindje

Orlanë (serbisht: Орљане/Orljane) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]