Pukoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pukoc
Пуковац
Fshat
Vendndodhja
Pukoc is located in Serbia
Pukoc
Pukoc

Koordinatat: 43°9′52″V 21°51′9″L / 43.16444°V 21.85250°L / 43.16444; 21.85250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 52″ Veri

21° 51′ 9″ Lindje

Pukoc (serbisht: Пуковац/Pukovac) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]