Doleci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dolec
Дољевац
Fshat
Vendndodhja
Dolec is located in Serbia
Dolec
Dolec

Koordinatat: 43°11′48″V 21°50′0″L / 43.19667°V 21.83333°L / 43.19667; 21.83333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 48″ Veri

21° 50′ 0″ Lindje

Dolec (serbisht: Дољевац/Doljevac) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]