Mekishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mekish
Мекиш
Fshat
Vendndodhja
Mekish is located in Serbia
Mekish
Mekish

Koordinatat: 43°13′21″V 21°47′42″L / 43.22250°V 21.79500°L / 43.22250; 21.79500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Dolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 21″ Veri

21° 47′ 42″ Lindje

Mekish (serbisht: Мекиш/Mekiš) është fshat në komunën e Dolecit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]