Berat Buzhala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berat Buzhala
Fotoporteti
Emri Berat
Mbiemri Buzhala
Kombësia shqiptare
Shtetësia kosovare
Profesioni gazetar

Berat Buzhala është gazetar, politikan dhe njëri nga drejtorët e televizionit T7. Buzhala ishte deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, anëtar në Komisionin për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri.[1] Buzhala shërben drejtor në ditoren Gazeta Express. Ai vazhdon të shkruaj opinione për këtë gazetë.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Republika e Kosovës - Kuvendi - Deputetët