Bllazh Slishkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bllazh Slishkoviq ("Baka") është trener futbolli kroato nga Croatia.

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Bllazh Slishkoviq " Baka" është lindur në Mostar më 30 maj të vitit 1959.

Kariera e futbollistit[redakto | redakto tekstin burimor]

kariera e trenerit të futbollit[redakto | redakto tekstin burimor]

  • NK Hrvatski dragovoljac,
  • NK Zrinjski Mostar,
  • NK Brotnjo Çitluk,
  • NK Posushnje,
  • HNK Hajduk Split,
  • Trener A reprezentacionit të B dhe H
  • KF Tirana, Tiranë - Aktualisht