Bob Stookey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bob Stookey është nje nga personazhet te The Walking Dead, (Sezoni 4 - 5), interpretuar nga Lawrence Gilliard Jr.

Eshte nje njeri i cili pranohet ne komunitetin e burgut pasi gjehet nga Glenn dhe Daryl. Para hapjes se epidemise ka qene nje mjek i ushtrise. Vuan nga alkoolismi te cilen perpiqet ta kaloje pak ng apak pas pranimit ne komunitetin e burgut. Merr pjese se bashku me Daryl, Tyresse, dhe Michonne ne gjetjen e ilaceve me qellim eliminimin e virusit te rene ne burg. Pas shkaterrimit te burgut shpeton sebashku me Maggie dhe Sasha me te cilen perfundon ne nje lidhje. Pas mberritjes ne Terminus mbahet peng sebashku me te tjeret. Ne Sezonin e peste merr pjese ne nje spedicion per te mbledhur ushqime dhe kafshohet ne shpatull nga nje i vdekur. Te njejten mbremje rrembehet nga Gareth dhe pjestare te tjere te terminus te cilet ushqehen me kemben e tij te majte. Pasi ribashkohet me grupin vdes nga semundja dhe Tyreese i jep goditjen perfundimtare. Varroset ne kishten e at Gabriel.