Canon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canon Inc.
Lloji Kompani publike
Industria Fotografi
Themeluar Tokyo, Japoni (10 gusht 1937)
Produkte Makina të biznesit, kamera, Optical and other products
Të ardhurat 4,156,759 million Yen (Fiscal year ended December 31, 2006)
Punonjësit 118,499 Worldwide (as of December 31, 2006)

Canon është një kompani japoneze që është e njohur për prodhimin e aparateve filmike. Ajo tani prodhon produkte të ndryshme si p.sh. Printer, Aparate digjitale, Kamera filmike, si dhe është në bisedime me Toshibën për të prodhuar televiziore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


WikiLettreMini.svg Ky artikull në lidhje me Organizata është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.