Carmen Electra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carmen Electra
Foraggio carmen electra.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 20 prill 1972
Vendlindja Sharonville, Ohio, ShBA
Kombësia Amerikane


Carmen Electra (sqt. Karmen Elektra) lindi më 20 prill 1972Sharonville, Ohio si Tara Leigh Patrick. Është një fotomodele, aktore dhe këngëtare amerikane.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngë solo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2-4-6-8 ( Playboy's Cheerleaders film i përcjelluar me rexhistrim të këngëve )

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.