Damián Martínez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Damián Martinez
Personal information
Full nameDamián Emiliano Martinez[1]
Date of birth (1992-09-02) 2 Shtator 1992 (29 vjeç)
Place of birthMar Del Plata, Argjentinë
Height1.93 m (6 ft 4 in) [2]
Position(s)Portier
Club information
Current team
Arsenal
Number26
Youth career
2008–2010Independiente
2010–2012Arsenal
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
2012–Arsenal4(0)
2012Oxford United (Huazim)1(0)
2013–2014Sheffield Wednesday (Huazim)11(0)
National team
2009Argjentina U–172(0)
2009–2011Argjentina U–205(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 18:00, 6 Dhjetor 2014 (UTC)

Damián Emiliano Martínez (lindur më 2 Shtator 1992Mar Del Plata) është një futbollist argjentinas i cili luan me klubin anglez ArsenalPremier League si portier.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Barclays Premier League Squad Numbers 2013/14". Premier League. 16 gusht 2013. Arkivuar nga origjinali më 25 shtator 2013. Marrë më 17 gusht 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Oxford United Profile". Arkivuar nga origjinali më 19 qershor 2012. Marrë më 20 dhjetor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)