Dan Castellaneta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dan Castellaneta
Informacione personale
Vendlindja Chicago, Illinois
Role të shquar Disa personazhe në The Simpsons


Daniel Louis Castellaneta lindi më 29 tetor 1957Chicago, Illinois. Është një dublues amerikan, më mirë i njohur si zëri i Homer Simpson dhe tjerë personazha te seria e animuar The Simpsons.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.