Daniele Massaro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniele Massaro
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniele Massaro
Data e lindjes (1961-05-23) 23 Maj, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesMonza, Italia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979-1981Monza
1981-1986Fiorentina
1986-1995Milan
1988-1989Roma
1995-1996Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1982–1994Flag of Italy.svg Italia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daniele Massaro (lindur më 23 Maj 1961) është një ish-futbollist italian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin italian ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Italy.svg Italia
Vite Ndeshje Gola
1982 1 0
1983 0 0
1984 3 0
1985 1 0
1986 1 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 9 1
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]