Diskutim:Faqja kryesore/Arkivi 2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Faqja kryesore/Arkivi 2. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.

Ndryshime së fundmi[Redakto nëpërmjet kodit]

Për mua nuk tingllon hiç shqip - propozim: Ndryshimet e fundit. tung --bet_0 2006 Janar 9 18:40 (UTC)

une nuk kam çka me thënë për ketë send, por mesazhet e reja shkruhën poshtë. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 9 19:08 (UTC)
Ne fillim ashtu e perktheva, por e ndryshova pasi nuk jane ndryshimet e fundit (dmth s'ka me te tjera), por te deritanishmet. Eshte njesoj sic thone "lajme së fundmi". Dori | Diskuto 2006 Janar 15 17:17 (UTC)

Faqja Kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja Kryesore

Po me duket shume, ose shfetuesi nuk po reagone si duhet.--Hipi Zhdripi 2005 Prill 5 04:14 (UTC)

S'po e kuptoj pyetjen...e ke me kete problem? Dori | Diskutim 2005 Shtator 23 00:25 (UTC)

perse djemt qe jane ne kurbet detyrohen te bejne ushtrine ?[Redakto nëpërmjet kodit]

perse ndodh kjo gje ?

Se ashtu ndoshta jane ligjet. Dori | Diskutim 2005 Shtator 23 00:23 (UTC)

Wikiquote Shqip[Redakto nëpërmjet kodit]

Pse nuk e kina ket Projekt edhe ne shqip si wikipedia? Qofse ju vin naj Admin, nuk pritoj, me perkthy prej Gjermanishtes dhe Anglisht muj, do me thonë se i di te di Ghuhat. nuk ish kon keq me bo edhe në shqip, a qish po menojn ç([a] q?)ert? --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Shtator 19 00:34 (UTC)

Wikiquote ne shqip ndodhet ketu: http://sq.wikiquote.org/wiki/Faqja_Kryesore Perkthimi nuk eshte perterire, por edhe mund te kalohet perkthimi nga Wikipedia tek Wikiquote nese deshirohet (i duhet bere kerkese zhvilluesve). Dori | Diskutim 2005 Shtator 19 02:07 (UTC)
Hapa nje kerkese per perterimin: Bugzilla:3503. Dori | Diskutim 2005 Shtator 19 02:35 (UTC)
Pytje: Për Versionen Shqip e kam dit, po une e pata sebep se nuk ishte aktivizu.
Një Pytje: Shka ësht kja fjala *perterimin*? --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Shtator 19 19:25 (UTC)
Wikiquote ne shqip ka qene i aktivizuar me kohe, thjesht s'e ka perdorur njeri. Perterim do te thote te permiresosh, rinovosh, rifreskosh, etj. Dori | Diskutim 2005 Shtator 19 23:02 (UTC)


Bugs te Kërko[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung. Kur lip njerie dishka del qekja sa her: Mund të <a href=":Emni i Artikullit" class="new">filloni një artikull me këtë titull</a>. amo duhet me ndreq që nreji munet me bo *click* dhe me dal ni faqe për Redaktim, Tung.

E rregullova Dori | Diskutim 2005 Shtator 23 00:22 (UTC)

si behet redirect?[Redakto nëpërmjet kodit]

a po ma thot kush?

si behet redirect?[Redakto nëpërmjet kodit]

a po ma thot kush?

Xhamlliku 2005 Dhjetor 7 08:18 (UTC)

këtu e ke një përgjegje--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 7 16:37 (UTC)

Faqja kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

Doja vetem te vija ne dukje disa gabime te vogla te faqes kryesore:

Sot, më datën 30 Janar 2006, tek Wikipedia e gjuhës shqipe jemi duke punuar per mbi 6000 artikuj. Çdokush prej jush mund të kontribuojë vullnetarisht me dijen e tij për zgjerimin e mëtejshëm të kësaj enciklopedie të lirë. Hapat fillestare janë me se të thjeshta. Shikoni dhe këtu

.

.

. Për më shumë informacion, vizitoni faqen kryesore në gjuhën angleze : http://en.wikipedia.org

Vini Re! - Jeni të lutur, (presja eshte e panevojshme)t'i titulloni faqet që krijoni në trajtën e shquar dhe të përdorni gërmat Ë , Ç , ë , ç në fjalët e duhura.

Freskimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktor, a ka mundësi faqen e parë ta freskoni më shpesh. Besoj që jemi duke krijuar 1-2 artikuj të mirë në javë bashkë me foto. Poashtu, nuk do te thote qe veq artikujt me tema shqiptare duhet te jene ne faqen e pare. Nese nje artikulli eshte i mire prej cfardo fushe, ai jep bindje dinamike, terheq struktura te ndryshme, dhe eshte shembull se si punohet nje artikull. Arianiti 2006 Mars 3 05:30 (UTC)

Faqja krysore është e përbër po thujase vetem nga stampat për të mos u ndryshuar nga kalimtart në motonë " me lëshu një fjalë e me ikë". Cili të dojë mund ta nryshoi. Shiko këtu Wikipedia:Mjete#Faqja kryesore --Hipi Zhdripi 2006 Mars 3 08:51 (UTC)
Mundem me diskutu keta te Kuvendi, se duhet vallai me ndryshu, 1-2 ne dite te mire jane. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 3 19:35 (UTC)
A mund ta nderroni pra Strugen dhe foton e Liqenit te Ohrit me foton e Agim Çekut dhe artikullin per te? Ajo pjese nuk eshte stampe. Arianiti 2006 Mars 5 05:05 (UTC)
shiko Figura e ditës --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 5 05:17 (UTC)

Please, feel free to contribute to the Macedonian Wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, guys and girls, I would like to invite those of you who speak Macedonian to contribute to the [Macedonian language Wikipedia http://mk.wikipedia.org/] and please feel free to insert your point of view or the appropriate data wherever you find it necessary. I would very kindly ask you to obey the Rules of Wikipedia and avoid conflict, and the same we will try to do too, although I cannot promise it will be easy for any side. We would gladly contribute to the Albanian version too, but unfortunately noone of us speaks Albanian. My nick is Комита, I speek good English and I am willing to listen to your arguments. Please, feel invited.

Përkthimi i javës[Redakto nëpërmjet kodit]

(

Përkthimi i javës Ky artikull është pikërisht tani përkthimi i javës! Teksti vlerësohet të jetë shumë i rëndësishëm dhe interesant për tu përkthyer në gjuhën shqipe. Ju lutemi të kontriboni nëse dispononi njohuri rreth temës. Ju faleminderit!

)

Historia e Shqipërisë

Portali[Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi që po shkon puna mirë me portala shtë mirë me ju lonë një rubrikë (jo të madhe) edhe në faqen kryesore. Kisha propozu që të shkohet sipas atyre kategorive që janë paraqitur në këtë faqe (me siguri shumë vetë kanë qefë sipas amerkanëve po mos harroni se nuk kina numër sa të amerikanëve) dhe duke marrë parasyshë ato portale që i kena pak a shumë komplete. --Hipi Zhdripi 2006 Mars 30 17:30 (UTC)

Si mendimi jem, se kam dashte qe sa e ka ndryshua en.wiki me bere edhe ketu ashtu, por problemi eshte ashtu si e thave, mendova Portalin Film, Muzike dhe Medicine me vendos te faqja kryesore, afer Mire se vini (Wikipedia) dhe Figura e dites me ndertua. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 19:07 (UTC)
Cka po thuni, mire? keq? scheisse? shkrueni! --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 19:45 (UTC)
MUT dhije en ta. Jo përnima po më doket aty poshtë te shtylla Bashkësia para projekteve tjera do të isht e mirë me futë edhe me një titull të ngjajshem me jerat edhe stilin e shkronjave dhe të ngjyrave. Çka po du me thonë ajo duhet me konë aty po mes me ra shumë në sy me ja marrë onen tjerave se me siguri që e bojim një krye Portal për qata deri athere me qenë edhe tjerat nuk është keq --Hipi Zhdripi 2006 Mars 30 21:31 (UTC)
E hanksh, mir eshte aty, e ngjyra dhe teksti bone qysh done, ata e zgjeja si me doke ma mir, edhe pak se bashkesia po fluturon nga Faqja Kryesore. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 21:39 (UTC)
Hiq mire tash, per ashtu mundem edhe me hek krejt nga Faqja Kryesore. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 21:41 (UTC)
FLM, po vetë e ke lypë Cka po thuni, mire? keq? scheisse? shkrueni!. Po më doket je idhnu për tjeter sanë, veq nejse kryesorja me u kuptu na dy. Pa marr parasysh portalin Kosova edhe Shqipëria duhet mi shti aty te e di ata edhe vetë (bonu ferrë).--Hipi Zhdripi 2006 Mars 30 22:48 (UTC)
Hajgare ke o dan. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 31 18:19 (UTC)
Hajgare a pa hajgare ti e hongre. hahahha--Hipi Zhdripi 2006 Prill 1 02:41 (UTC)
Cka u bo me portalet, po hupin nganjehere me lajmin qe nuk ekziston? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 1 20:10 (UTC)

Artikujt te Faqja Kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

A mund me largu disa artikuj te Faqja Kryesore, qe jane te vogel, vizutuesi mos ta kene mendimin se arikujt jane gjithhere ashtu, shume artikull qe lidhen nga Faqja Kryesore jane te vogla, mendova disa te madhe, mbushur me informaciona me vendos aty, mu kalxu diqysh. Dhe a ka dikush problem nese ia jap nje stil te ri Faqes Kryesore? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 21:56 (UTC)

Filozof me i hi asej pune duhet me ditë shumë sene p.sh degtë e shkencës e qisi hamoma. Aty vetem një rubrikë (e fundit) është si me thonë tema të lira. Si do që menonë për këtë punë kena folë shumë edhe me të vërtet jena menu shumë po rrugë ma të mirë nuk ka (po menojë me kqyrë në tona drejtimet e jo vetem në disa). Tashti une nik e di në cilin drejtim ti po menonë po edhe pse e kena rrit numrin e artikujve kurrgjo nuk ka ndryshu në atë drejtim mos harro ato janë konë të kuqe se ka pasë nevojë edhe për asi. Njerzit janë të ndryshem.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 30 22:55 (UTC)