Edmond Kapllani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edmond Kapllani
Skeda:Edmond Kapllani.gif
Edmond Kapllani në një ndeshje me Shqipërinë.
Të dhënat personale
Emri i plotëEdmond Kapllani
Data e lindjes (1982-07-31) 31 Korrik 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesDurrës, Shqipëria
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFSV Frankfurt
Numri9
Karriera në rini
1990–1998Teuta Durrës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–1999NK Orijent7(3)
1999–2003Partizani Tirana33(6)
2003–2004Besa Kavajë35(12)
2004–2009Karlsruher SC118(26)
2009–2012FC Augsburg8(1)
2010TuS Koblenz (Huazim)17(5)
2010–2011SC Paderborn 07 (Huazim)23(8)
2012–FSV Frankfurt30(14)
Ekipi kombëtar
2004–Shqipëria37(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18 Gusht 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14 Gusht 2013
KSC 0708 9 Kapllani 01.jpg

Edmond Kapllani lindi më 31 korrik 1982Durrës, Shqipëri, është futbollist shqiptar.

Që nga viti 2004 luan për ekipin gjerman Karlsruher SC. Kapllani gjatë sezonës 2003/04 ishte në KS BesaKavajës, nga viti 1999 deri më 2003 luante për Partizanin e Tiranës, më parë luante në NK Rijeka në Kroaci.

Për Karlsruher SC ka luajtur 47 ndeshje në ligën e dytë gjermane dhe ka shënuar 11 gola, ndërsa për kombëtaren shqiptare ka shënuar tri herë në dy ndeshje kundër Luksemburgut.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]