Edward Jenner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edward Jenner
Eduard Jenner.jpg
U lind17 Maj 1749
Vdiq26 Janar 1823
KombësiaBritanez
ShkollimiSt George's, University of London University of St Andrews

Edward Jenner ishte Fizikant dhe Shkencëtar që lindi më datë (17 Maj 1749) në (BerkeleyAnglisë) dhe vdiq më datë (26 Janar 1823) në po të njejtin vend të lindjes së tij në (BerkeleyAnglisë).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]