Esteban Granero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Esteban Granero
EstebanGranero.JPG
Granero duke luajtur për Real Madridin në vitin 2009.
Të dhënat personale
Emri i plotë Esteban Félix Granero Molina
Data e lindjes (1987-07-02) 2 Korrik 1987 (30 vjeç)
Vendi i lindjes Madrid, Spain
Gjatësia 1.80 m (5 ft 11 in)
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Queens Park Rangers
Numri 14
Kariera në rini
1996–2004 Real Madrid
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2004–2006 Real Madrid C 48 (9)
2006–2008 Real Madrid B 37 (4)
2007–2008 Getafe (Huazim) 27 (3)
2008–2009 Getafe 35 (5)
2009–2012 Real Madrid 67 (4)
2012– Queens Park Rangers 24 (1)
Ekipi kombëtar
2002 Spanja U16 1 (0)
2004 Spanja U17 5 (0)
2006 Spanja U19 9 (1)
2007 Spanja U20 5 (0)
2007–2009 Spanja U21 10 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 19 May 2013.
† Ndeshje (Gola).

Esteban Félix Granero Molina (lindur më 2 korrik 1987 në Madrid) është një futbollist spanjoll që luan për Real Madrid si mesfushor.

Jeta e hershme[redakto | redakto tekstin burimor]

Real Madrid[redakto | redakto tekstin burimor]

Kariera ndërkombëtare[redakto | redakto tekstin burimor]

Statistika[redakto | redakto tekstin burimor]

Redaktuar më 19 maj 2013

Skuadra Sezoni Kampionati Kupa[1] Europe[2] Total
Ndeshje Gola Assis Ndeshje Gola Assis Ndeshje Gola Assis Ndeshje Gola Assis
Getafe 2007–08 27 3 2 6 2 1 9 3 1 42 8 4
2008–09 35 5 4 2 0 0 0 0 0 37 5 4
Total 62 8 6 8 2 1 9 3 1 79 13 8
Real Madrid 2009–10 31 3 5 1 0 0 4 0 0 36 3 5
2010–11 19 1 2 9 1 0 4 0 0 32 2 2
2011–12 17 0 1 4 0 0 7 0 0 28 0 1
Total 67 4 8 14 1 0 15 0 0 96 5 8
Queens Park Rangers 2012–13 24 1 1 3 0 0 0 0 0 27 1 1
Total 24 1 1 3 0 0 0 0 0 27 1 1
Karriera në total 146 13 15 25 3 1 24 3 1 195 19 17

Çmime[redakto | redakto tekstin burimor]

Klubi[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Personale[redakto | redakto tekstin burimor]

Individuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Jeta Personale[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Përfshirë Kupën e Spanjës dhe SuperKupën e Spanjës
  2. ^ Përfshirë UEFA Super Cup

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]