Getafe CF

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Infobox klub futbolli

Getafe Club de Fútbol S.A.D. është klub futbollistik spanjoll që luan në La Liga i vendosur në Getafe paralagje e Madridit, është themeluar 1946 dhe rithemeluar më 1983.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Themelimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekipi aktual[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1 Flag of Argentina.svg Pt Oscar Ustari
2 Flag of Argentina.svg Mb Cata Díaz
3 Flag of Spain.svg Mb Mané
4 Flag of Spain.svg Mb David Belenguer (captain)
5 Flag of Spain.svg Mb Mario
8 Flag of Spain.svg Mf Jaime Gavilán
9 Flag of Spain.svg Sm Roberto Soldado
10 Flag of Uruguay.svg Mf Juan Albín
12 Flag of Argentina.svg Mb Lucas Matias Licht
13 Flag of Spain.svg Pt Jordi Codina
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
14 Flag of Spain.svg Sm Manu
15 Flag of Spain.svg Mb Rafa
16 Flag of Spain.svg Mf Pedro Ríos
17 Flag of Spain.svg Mf Dani Parejo
20 Flag of Turkey.svg Mb İbrahim Kaş
21 Flag of Spain.svg Mb David Cortés
22 Flag of Spain.svg Mf Javier Casquero
23 Flag of Spain.svg Mf Adrián González
24 Flag of Spain.svg Mf Nacho

Stafi & Boardi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Menagjer: Míchel
  • Menagjeri Asistent: Esnáider
  • Trajneri i portierit: Juan Carlos Arévalo Aguilar
  • Traineri: Ángel López Pérez
  • Presidenti: Ángel Torres Sánchez
  • Zv.President: Agustín Clemente Alonso

Stadium information[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

WebFaqet Zyrtre
Mbështetësit e klubit
WebFaqet e fansave