Fight Club

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fight Club
Fight Club
Regjia ngaDavid Fincher
Shkruar ngaJim Uhls
ProdhuesiArnon Milchan
Ross Grayson Bell
Art Linson
Luajnë
KinematografiaJeff Cronenweth
MontazhiJim Haygood
MuzikaThe Dust Brothers

Kompania prodhuese
Data e publikimit
1999
Kohëzgjatja
133
ShtetiShBA
GjuhaAnglisht
Buxheti63 Milion $
Fitimi101 Milion $

Fight Club është një film nga David Fincher të vitit 1999 me Brad Pitt, Edward Norton dhe Helena Bonham Carter. Filmi u xhirua sipas romanin të Chuck Palahniuk.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]