Gerard Deulofeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu (10).jpg
Me Spanja U19 në vitin 2012
Të dhënat personale
Emri i plotëGerard Deulofeu Lázaro[1]
Data e lindjes (1994-03-13) 13 Mars 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesRiudarenes, Spain
Gjatësia1,77 m (5 ft 9+12 in) [2]
PozicioniAnësorë
Informacionet për klubin
Klubi aktualBarcelona
Numri-
Karriera në rini
Penya Esportiva Bons Aires
2003–2011Barcelona
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013Barcelona B68(27)
2011–2015Barcelona2(0)
2013–2014Everton (huazim)25(3)
2014–2015Sevilla (huazim)17(1)
2015–2017Everton37(2)
2017Milan (huazim)17(4)
2017-2018Barcelona10(1)
2018Watford (huazim)7(1)
2018–Watford16(3)
Ekipi kombëtar
2009–2010Spanja U164(1)
2009–2011Spanja U1721(6)
2011–2012Spanja U1919(5)
2013Spanja U207(3)
2012–Spanja U2136(17)
2014–Spanja4(1)
2014–Katalonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gerard Deulofeu Lázaro (lindur me 13 Mars 1994) është një futbollist spanjoll i cili luan si sulmues anësor në Premier League per klubin Watford dhe kombëtaren spanjolle.

Ai filloi karrierën e tij me Barcelonën i cili debutoi në moshën 17 vjeç, dhe pastaj u huazua në klubin anglez Everton dhe pastaj në klubin Sevilla. Në verën e vitit 2015, ai bëri kontratë me Evertonin ku luajti për dy vite. Pas një huazim të suksesshëm në klubin italiane Milan, ai u kthye në Barcelonë në qershor të vitit 2017.

Më 29 janar 2018, ai bëri publike se ai do të bashkohet me Watford si huazim në fund të sezonit.[3] Në qershor të njëjtin vit, ai bëri kontratë me Watford për një tarifë prej 13 milionë euro.[4][5]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Barclays Premier League squad numbers 2013/14". Premier League. 16 gusht 2013. Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 shtator 2013. Marrë më 17 gusht 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://www.gdeulofeu.com/gerard/
  3. ^ "Agreement with Watford for Deulofeu loan move". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Watford sign Deulofeu from Barcelona for €13m". Goal.com. Marrë më 11 qershor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Watford sign Gerard Deulofeu from Barcelona with official announcement expected next week - reports". talksport. Marrë më 11 qershor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)