Ivica Vastić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ivica Vastić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëIvica Vastić
Datëlindja (1969-09-29) 29 shtator 1969 (54 vjeç)
VendlindjaSplit, Kroacia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1990-1991Split
1991-1992First Vienna
1992-1993St. Pölten
1993Mödling
1994Duisburg
1994-2002Sturm Graz
2002-2003Nagoya Grampus Eight
2003-2005Austria Wien
2005-2009LASK Linz
Karriera ndërkombëtare
1996–2008Australia50(14)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ivica Vastić (lindur më 29 Shtator 1969) është një ish-futbollist austriak.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin austriak ka luajtur 50 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja austriake
Vite Ndeshje Gola
1996 3 0
1997 6 1
1998 11 4
1999 5 4
2000 3 2
2001 9 0
2002 3 0
2003 0 0
2004 2 0
2005 4 1
2006 0 0
2007 0 0
2008 4 2
Gjithsej 50 14

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]