John de Lancie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
John de Lancie
John de Lancie Photo Op GalaxyCon Richmond 2019.jpg
U lind
John Sherwood de Lancie, Jr.

20 Mars 1948
TitulliDe Lancie (2019)
Faqja në rrjethttps://www.johndelancie.com

John Sherwood de Lancie, Jr. (i lindur më 20 Mars 1948) është një aktor amerikan, komedian, regjisor, prodhues, shkrimtar, këngëtar, muzikant, dhe zëdhënës, i njohur për rolin e tij si Q në Star Trek: The Next Generation (19871994), Star Trek: Deep Space Nine (19931999), dhe Star Trek: Voyager (19952001) dhe zëri i mosmarrëveshjes në My Little Pony: Miqësia është Magic (2010–i pranishëm).

Ai është shfaqur në disa role të përsëritura në serinë televizive, përfshirë Frank Simmons në Stargate SG-1 (19972007) dhe Donald Margolis në Breaking Bad (20082013).

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.