José Ortigoza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
José Ortigoza
Të dhënat personale
Emri i plotëJosé Ortigoza
Data e lindjes (1987-04-01) 1 Prill, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesAsunción, Paraguaji
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004-2012Sol América
2009Palmeiras
2010Ulsan Hyundai
2011Cruzeiro
2012Shandong Luneng
2013Ventforet Kofu
2013-2014Cerro Porteño
2014Atlas Guadalajara
2014-Cerro Porteño
Ekipi kombëtar
2010–2012Stampa:PARf5(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

José Ortigoza (lindur më 1 Prill 1987) është një futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
2010 3 2
2011 0 0
2012 2 1
Gjithsej 5 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]