Kai Linnilä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kai Linnilä

Kai Linnilä (23 korrik 1942 - 24 gusht 2017)[1] ishte botues dhe gazetarë finlandezë. Ai ishte burri i shkrimtares Kaari Utrio.

Kai jetoi në Rovaniemi 1942-1944, Kiuruvesi 1944-1945, Kemi 1945–1947, Kajaani 1947–1962, Helsinki 1962–1975 dhe Somerniemi prej vitit 1975.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Tietokirjailija ja kustantaja Kai Linnilä kuollut