Jump to content

Kai Linnilä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kai Linnilä

Kai Linnilä (23 korrik 1942 - 24 gusht 2017)[1] ishte botues dhe gazetarë finlandezë. Ai ishte burri i shkrimtares Kaari Utrio.

Kai jetoi në Rovaniemi 1942-1944, Kiuruvesi 1944-1945, Kemi 1945–1947, Kajaani 1947–1962, Helsinki 1962–1975 dhe Somerniemi prej vitit 1975.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tietokirjailija ja kustantaja Kai Linnilä kuollut". Arkivuar nga origjinali më 27 gusht 2017. Marrë më 25 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)