Kemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kemi
Kemin kaupunki
Qytet
Nga lart në drejtim të orës: Stacioni hekurudhor në Kemi, Bashki në Kemi, Shkolla Karihaara, Café brenda portit, Kisha në Kemi.
Nga lart në drejtim të orës: Stacioni hekurudhor në Kemi, Bashki në Kemi, Shkolla Karihaara, Café brenda portit, Kisha në Kemi.
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
{{{postal_code_type}}}
94100
Faqja zyrtarewww.kemi.fi


Kemi (finlandisht: Kemin kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]