Kemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kemi
Kemin kaupunki
Qytet
noform
Nga lart në drejtim të orës: Stacioni hekurudhor në Kemi, Bashki në Kemi, Shkolla Karihaara, Café brenda portit, Kisha në Kemi.
Stema_figura
Vendndodhja
Kemi is located in Finlanda
Kemi
Kemi
Vendndodhja e Kemi në Finlandë

Koordinatat: 65°44′10″V 24°33′49″L / 65.73611°V 24.56361°L / 65.73611; 24.56361

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Ossi Repo
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 94100
Koordinatat 65° 44′ 10″ Veri

24° 33′ 49″ Lindje

Faqja Zyrtare www.kemi.fi


Kemi (finlandisht: Kemin kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]