Kolari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kolari
Kolarin kunta
Komunë
noform
Liqeni Kesänki në Ylläs
Stema_figura
Vendndodhja
Kolari is located in Finlanda
Kolari
Kolari
Vendndodhja e Kolari në Finlandë

Koordinatat: 67°19′50″V 23°46′40″L / 67.33056°V 23.77778°L / 67.33056; 23.77778

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Heikki Havanka
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,617.76[1] km2
Popullsia 3,795[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 67° 19′ 50″ Veri

23° 46′ 40″ Lindje

Faqja Zyrtare www.kolari.fi

Kolari (Kolarin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe suedisht). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe suedisht). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]